keskiviikko 10. toukokuuta 2017

JANETZK1 RY

Taustaa:
Ry on perustettu vuonna 2008, jolloin mölkky ei ollut juurikaan ry:n listalla. Hiljalleen mölkky kuitenkin alkoi hallitsemaan ry:n toimintaa. Hieno seura, joka on pärjännyt erittäin hyvin erilaisissa SM, EM ja MM- kisoissa!
Ry järjestää myös itse erilaisia kisoja tupa- ja normaalimölkyn parissa.

Hallitus 2017:
Puheenjohtaja Jari Jarppi Haasiatarha
Rahastonhoitaja Leena Jantunen
Kai Kuksa Oksa
Martti Masa Rask
Urho Urkki Oksanen

Varajäseninä:
Joonas Soini
Jarmo Jape Rantanen

tiistai 31. toukokuuta 2016

Janetzk1 ry kotisivut avattu

Tervetuloa Janetzk1 Ry:n kotisivuille !


Sivut on avattu 29.1.2016.


Uutta sisältöä lisätään kun tarvetta tulee.


Seuraa sivupäivityksiä.


Voit lisätä sähköpostisi follow by email kenttään, jolloin saat sähköpostiisi viestin uudesta sivupäivityksestä!

lauantai 16. huhtikuuta 2016

HUOM HUOM HUOM!!!
SINGELI ALKAA SUNNUNTAINA JO KLO 10! ILMOITTAUTUMISET KLO 9.45 MENNESSÄ!!!!  

SM-trippelin lohkot:



Lohko 1
Mainospaita
Billy Boys
HMS Onnettaren Suosikit
SiTi Ansika


Lohko 2
Konna & Koukku
Mäkikotkat
Liekinketut


Lohko 3
Koplat Muorit
Kureniitty
HMS Triple Trouble
Jeggu Janetzk1


Lohko 4
Trible Jay
Härvääjät
Kömö KS


Lohko 5
Team Kaato 2
Varmat Pisteet
Janetzk1n Konnat
Fiba Triple


Lohko 6
Cobra Cska SR
HMS Fuge
Janetzk1n JOULE


Lohko 7
Räpeltäjät 1
Cobra-Cska JR
Kömö PR
Woodi


Lohko 8
Fiba Likat
M-Tiimi
Ultras Möysä


Lohko 9
Janetzk1n Majakka
Hii Hoo Team
Peräkammarin Pojat
Star Wars


Lohko 10
Jannut
Mooseksen Hellät
Club Chicago


Lohko 11
Vakaampi Käsi
AA Duo
Kaameet Apinat
SiTI Hopoti


Lohko 12
Tarkkis
Taikurit
Team Kaato 1
Team Refla


Lohko 13
Topi ja Toivottomat
Eesti AMV
Vakaa Käsi


Lohko 14
Eesti VBS
Se Ansa
HMS Machine
Los Hemppas Kymileros


Lohko 15
Super Kolmikko
SanDels
Vettynyt Janetzk1


Lohko 16
Liekkisonnit
Räpeltäjät 2
Paikan Mölkky Team
OK-Team





Messilä Singeli lohkot:




Lohko 1
Joosua Hiljanen
Japi Eväkoski
Karoliina Kinnunen
Hannu Laaksonen


Lohko 2
Juho Kivimäki
Toivo Kiskonen
Kai Oksa
Urho Oksanen


Lohko 3
Jarkko Ahokas
Harry Asp
Jari Haasiatarha
Jorma Lintukangas


Lohko 4
Kari Laitinen
Auvo Rahkonen
Aivar Vettik
Kari Kauramaa


Lohko 5
Ari Kittelä
JJ Lehto
Jouko Honkasalo
Matti Mikkola
Pekka Virolainen


Lohko 6
Timo Kemppi
Mika Pannula
Timo Mäkijärvi
Keijo Anttila
Beto Miljand


Lohko 7
Joonas Soini
Anja Koivikko
Timo Hiltunen
Markku Mäntysalo
Jake Ropponen


Lohko 8
Max Makkonen
Martti Rask
Leo Oinonen
Joni Eväkoski
Ragnar Nurmik


Lohko 9
Tipi Tuomola
Tero Kiskonen
Leena Jantunen
Kimmo Leppänen
Jone Rantala


Lohko 10
Terho Mikkola
Risto Niemi
Jarkko Palttala
Antti Makkonen
Antti Haapanen


Lohko 11
Jyrki ”Pastori” Ahonen
Suvi Soini
Mervi Leskinen
Jarmo Rantanen
Harri Rimpilä


Lohko 12
Marko Lusi
Aija Hyttinen
Ari Walden
Jorma Saksola
Jaana Mälkönen


Lohko 13
Marko Timonen
Tanja Ruusunen
Aarre Salmensuo
Juhis Mälkönen
Taisto Pellikka


Lohko 14
Tuomo Jantunen
Erkki Salmela
Pekka Lintunen
Ilkka Horttanainen
Ari Korhonen


Lohko 15
Juha Keinonen
Kim Sundström
Vahur Kölvart
Jouni Hiljanen
Sulev Veberson


Lohko 16
Mika Packalen
Ritva Tiikkaja
Seppo Halmi
Kari Mikkola
Toni Rask


Lohko 17
Petri Kollin
Seppo Koivikko
Sanna Koskimaa
Matti Kivimäki
Jaakko Räsänen


Lohko 18
Taisto Salonen
Asko Lallukka
Teppo Muhonen
Veikko Ikonen
Tiia Hiljanen


Lohko 19
Sirkka Haapanen
Mari Haasiatarha
Raija Kauramaa
Timo Kari
Pauli Kirves






Tulossa olevia Janetzk1:n kisoja:

 SM-trippeli 22.7. 2017 ja Messilä Singeli 23.7.2017
Maksaneet joukkueet/pelaajat näkyvät lihavoituna tekstinä!


SM-TRIPPELI
Ilmoittautuneet:
1. Janetzk1n Majakka ( Kai Oksa, Mari ja Jari Haasiatarha)
2. Super Kolmikko (Jarkko Palttala, Liisa ja Jari Hugg)
3. HMS Machine ( Heleri Kolkkanen, Dam Doum, Oli Good)
4. AA Duo (Asko Lallukka, Auvo Rahkola ja Timo Mäkijärvi)
5. Liekkisonnit (Hannu Laaksonen, Jorma Lintukangas, Markku Rytkölä) vuoden 2016 voittajat!
6. Liekin Ketut (Taisto Pellikka, Veikko Ikonen, Juha Saari)
7. Janetzkin Konnat (Suvi Soini, Joonas Soini, Pili Kirves)
8. Cobra Cska Sr (Kim Sundström, Mika Packalen, Joni Eväkoski)
9. Club Chicago (Jaakko Räsänen, Markku Vinni, Mika Kyyhkynen)
10. Janetzk1 JOULE (´Mika Pannula, Urho Oksanen, Leena Jantunen)
11. Billy Boys (Joosua, Jouni ja Tea Hiljanen)
12.Vettynyt Janetzk1 (Tuomo Jantunen, Ilkka Horttanainen, Sanna Koskimaa)
13. Taikurit (Seppo Halmi, Taisto Salonen, Marko Salonen)
14. OK-Team (Marko Lusi, Jukka Holopainen, Markku Mäntysalo)
15. Jeggu Janetzk1 (Toni Rask, Martti Rask, Jarmo Rantanen)
16. Vakaampi Käsi (Antti Aholainen, Tero Ahokas, Jani Ahokas)
17. Vakaa Käsi (Jarko Ahokas, Jarno Järvinen, Ville Karlsson)
18. SanDels (Jaska, Late ja Kimmo Nirkko)
19. Fipa Trible J (Jari "Käde" Kähärä, Jani Klemetti, Jarzu Löytty)
20. Fipa Likat (Sari Löytty, Jonna Nurmi, Benita Kaari)
21. Team Kaato 1 (Pekka Pietiläinen, Roope Savilaakso, Marko Stenroos)
22. Team Kaato 2 (Kari Järvinen, Santeri Järvinen, Tuomas Järvinen)
23. Mooseksen Hellät (Ville "mooses" Myllylä, Matti "Maski" Lehtonen, Petteri Rajanummi)
24. Paikan Mölkky Team (Esa Koponen, Petri Kollin, Mika Köttö)
25. HMS Fuge (Esa Terävä, Jukka Reinamo, Ville Reinamo)
26. HMS-Triple Trouble (Juha Hammaren, Jukka Mäntylä, Toni Laakso)
27. Los Hemppas Kymileros (Japi Eväkoski, Juhani Heinonen, Marko Timonen)
28. Konna&Koukku (Antton Soini, Timo Hiltunen, Kimmo Leppänen)
29. Cobra-Cska Jr (Antti Hämäläinen, Miro Koivisto, Joonatan Kivinen)
30. Topi ja Toivottomat (Timo Kari, Toivo Vihervaara, Pasi Tervala)
31.  Koplan Muorit (Katja Rajanummi, Sanna Jokinen, Sanna Laurila)
32. HMS Onnettaren Suosikit (Kari Lampinen, Kebede Mergia, Tony Nyberg)
33. Hii Hoo Team (Jaana Mälkönen, Teppo Muhonen, Juhis Mälkönen)
34. Räpeltäjät 1 (Ari Korhonen, Anna-Liisa Anttila, Maija Pesonen)
35. Räpeltäjät 2 (Mervi Leskinen, Leksa Oinonen, Jouni Rantala)
36. TribleJay (Juhani Rahikainen, Juha Teivainen, Jarmo Lehtinen)
37. Mäkikotkat (Tipi Tuomola, JJ Lehto, Sari Kivimäki)
38. Kurenniitty (Sakari Yrjänheikki, Pauli Laitinen, Ahti Rämö)
39. Woodi (Timo Kemppi, Harry Asp, Jake Ropponen)
40. Team Refla (Jorma Saksola, Harri Rimpilä, ?)
41. TARKKIS (Raija Soini, Mertsi Paajanen, Henrik Ojanen)
42. SiTi Ansika (Antti Haapanen, Sirkka Haapanen, Kari Mikkola)
43. SiTi Hopoti (Matti Mikkola, Terho Mikkola, Seppo Nieminen)
44. Mainospaita (Keijo Anttila, Pekka Lintunen, Janne Lintunen)
45. Utras Möysä (Aki Siirola, Sauli "Tolppa" Peltola, Risto "Rykä" Leinonen)
46. M-Tiimi (Joni, Joonas ja Joel Mälkönen)
47.Peräkammarin Pojat (Tommi Laurila, Juha Stenberg, Esko Kubjoi)
48. Se ansa (Seppo Virlander, Anniina Oksanen, Sakke Oksanen)
49. Star Wars (Max Makkonen, Ari Kittelä, Antti Makkonen)
50. Jannut (Ari Vettenranta, Jouko Saksa, Ragnar Nurmik)
51. Härvääjät ( Kari Laitinen, Merja Laitinen, Suvi Laitinen)
52. Varmat Pisteet (Antti Lindeman, Toni Koskenoja, Mari Salo)
53. Kömö PR (Pekka Virolainen, Raija Kauramaa, Ritva Tiikkaja)
54. Kömö KS (Kari Kauramaa, Matti Kivimäki, Juho Kivimäki)
55. Kaameet Apinat (Atte Niemi, Teemu Tiainen, Ville Tähkänen)
56. Eesti AMV (Aarne Kauber, Märt Niinemägi, Vahur Kölvart)
57. Eesti VBS (Aivar Vettik, Beto Miljand, Sulev Veberson)








MESSILÄ SINGELI
Ilmoittautuneet:

1. Jarkko Palttala
2. Jari Jarppi Haasiatarha
3. Mari Marppi Haasiatarha
4. Mika Packalen
5. Kim Sundström
6. Joni Eväkoski
7. Jaakko Räsänen
8. Marko Lusi
9. Ilkka Horttanainen
10. Sanna Koskimaa
11. Tuomo Jantunen
12. Hannu Laaksonen
13. Jorma Lintukangas
14. Veikko Ikonen
15. Taisto Pellikka
16. Seppo Halmi
17. Taisto Salonen
18. Pauli Kirves
19. Markku Mäntysalo
20. Toni Rask
21. Martti Rask
22. Jarmo Rantanen
23. Jarko Ahokas
24. Karoliina Kinnunen
25. Petri Kollin
26. Japi Eväkoski
27. Marko Timonen
28. Tipi Tuomola
29. Auvo Rahkola
30. Asko Lallukka
31. Anja Koivikko
32. Seppo Koivikko
33. Timo Hiltunen
34. Jaana Mälkönen
35. Juhis Mälkönen
36. Jyrki "Pastori" Ahonen
37. Mervi Leskinen
38. Ari Korhonen
39. Jone Rantala
40. Leo Oinonen
41. JJ Lehto
42. Jouni Hiljanen
43. Joosua Hiljanen
44. Tea Hiljanen
45. Urho Oksanen
46. Jäykkäkäsi-Jake Ropponen
47. Harry "Huikoo" Asp
48. Timo "Navi" Kemppi
49. Harri Rimpilä
50. Jorma Saksola
51. Matti Mikkola
52. Terho Mikkola
53. Antti Haapanen
54. Sirkka Haapanen
55. Kari Mikkola
56. Kimmo Leppänen, vuoden 2016 voittaja!
57. Timo Kari
58. Jouko Honkasalo
59. Keijo Anttila
60. Pekka Lintunen
61. Aija Hyttinen
62. Risto Niemi
63. Timo Mäkijärvi
64. Aarre Salmensuo 
65. Teppo Muhonen
66. Kai Oksa
67. Ari Walden
68. Mika Pannula
69. Max Makkonen
70. Ari Kittelä
71. Antti Makkonen
72. Joonas Soini
73. Juha Keinonen
74. Tero Kiskonen
75. Toivo Kiskonen
76. Ragnar Nurmik
77. Juho Kivimäki
78. Matti Kivimäki
79. Tanja Ruusunen
80. Erkki Salmela
81. Suvi Soini
82. Raija Kauramaa
83. Kari Kauramaa
84. Pekka Virolainen
85. Ritva Tiikkaja
86. Leena Jantunen
87. Beto Miljand
88. Vahur Kölvart
89. Aivar Vettik
90. Sulev Veberson
91. Kari Laitinen






Ilmoittautumiset blogin "ilmoittautuminen" linkin kautta!